Zahajovací koncert se povedl na výbornou

18.02.2015 11:25

Ovacemi vestoje spokojení diváci ocenili vysokou uměleckou hodnotu festivalu Preludium Aloise Motýla a cyklu KLASIKA VIVA. Koncerty hudebních rodin pokračují i v březnu.

 

Zahajovací koncert těchto kulturních projektů přivítal v pondělí 16. února 2015 dvě umělecké osobnosti rodiny Klánských. Otce Ivana – klavíristu a syna Daniela – barytonistu. Pro šumperské publikum si připravili program ze skladeb W. A. Mozarta, F. Schuberta, L. Janáčka, A. Dvořáka, F. Chopina a G. Rossiniho.

Koncert byl mimořádným objevem pěveckých kvalit mladého zpěváka Daniela Klánského a potvrzením neobyčejného umění klavírního mága, Prof. Ivana Klánského. Koncert by pro všechny neuvěřitelným zážitkem a krásným vykročením do nového ročníku 2015. Za své výkony byli umělci umělci po zásluze odměněni potleskem vestoje.

 

V řadě „rodinných“ koncertů bude pokračovat 2. března violoncellové duo fenomenálního hráče na violoncello a klavír Jiřího Hoška a talentované dcery Dominiky Weiss Hoškové, kteří představí Židovskou hudbu pro violoncello. Diváci se mohou těšit na suitu E. Blocha, Židovské melodie J. Hoška, skladbu pro violoncello a varhany M.Ch.F. Brucha a suitu pro dvě cella D. Poppera.

 

FOTOGRAFIE Z KONCERTU ...

 

Ještě v březnu bude následovat kytarový koncert Štěpána a Jana-Matěje Rakových a společné vystoupení 12letého Eduarda Kollerta s otcem, klavíristou Jiřím Kollertem.

 

Vstupenky na koncerty lze již nyní opatřit on-line  anebo v šumperském domě kultury či v informačním centru.