SIEMPRE NUEVO (kytarové duo)

20.05.2018 19:00

Kaple Jeseník

-------------------------

Vstupné: 120,-Kč (s kartou KPKV 60,-Kč)

VSTUPENKY: MKZ Jeseník / on-line: GoOut

-------------------------

Program koncertu:

Bohuslav Matěj Černohorský: 3 fugy
Johann Kaspar Mertz: Unruhe, Am Grabe der Geliebten, Tarantella
Enrique Granados: 2 španělské tance (Oriental, Andaluza)
Jiří Lukeš: Pat&Mat Bagately
Sára Medková: Lullaby
Joaquin Rodrigo: Tonadilla

-------------------------

Matěj Freml & Patrick Vacík (kytary)

 

 

Kytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu roku 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (*1982) a Patrickem Vacíkem (*1984). V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru, kde získali své první hodiny komorní hry u prof. Thomase Müller-Peringa a prof. Mathise Christopha. 
V květnu 2008 duo vyhrálo svojí první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zvání na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku. Důležitým mezníkem v kariéře tohoto souboru se stalo pozvání na Mezniárodní hudební veletrh v Shanghaii 2010. Následovala řada koncertů a mistrovských kurzů v dalších čínských městech (Qingdao, Suzhou, Xuzhou, Guangzhou).
Od roku 2012 spolupracuje duo Siempre Nuevo s českou mezzosopranistkou Barborou Poláškovou. V rámci tohoto projektu vznikly a dále vznikají zajímavé transkripce pro obsazení dvou kytar a zpěvu. Již po prvních několika koncertech byly ohlasy obecenstva velmi kladné, což potvrzuje i řada dalších poptávek po tomto spojení dvou kytar a zpěvu.
Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce - vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk.