Klasika Viva uvádí kytaristu Dušana Oravce

02.06.2010 16:24

 Poslední koncert Klasika Viva před letními prázdninami nabídne příznivcům klasické vážné hudby jednoho mimořádného umělce. Kytarista Dušan Oravec je rodákem z Jeseníku, který v současnosti studuje v Německu. Původně mě lna koncertech vystoupit s kolumbijskou flétnistkou Laurou Cubiedes Romero, ale bohužel se společné vystoupení neuskuteční. Slečna Cubiedes Romero do České republiky z technických důvodů nepřicestuje, a proto nabídneme našim příznivcům pouze recitál pana Oravce. Z těchto důvodů se také neuskuteční avizovaný koncert v Zábřehu ve čtvrtek 17. června. 2010.

Koncerty Klasika Viva se uskuteční v úterý 15. června 2010 v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin a ve středu 16. června 2010 v Kapli v Jeseníku od 19 hodin.

Program koncertů Dušana Oravce je nazván „Giocoso e serioso“ (hravý a vážný) a představuje střídání nálad, pocitů a citů v hudbě jako v každodenním životě. Přes střídání elementárních nálad na podkladu základních kadencí dur - mol (veselého a smutného) v hudbě J.S.Bacha až po moderní a prokomponované expresionisticko-impresionistické kompozice J.Rodriga a W.Waltona.