Klasika Viva připravuje Vivaldiho Čtvero ročních dob

03.05.2011 21:14

Mimořádným hudebním zážitkem se pro mnohé návštěvníky mohou stát závěrečné koncerty 1. pololetí Klasika Viva. Po několika letech zazní v Jeseníku a Šumperku jedna z nejznámějších a také nejoblíbenějších skladeb italského barokního skladatele Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních dob. V podání mladého a ambiciózního komorního souboru Barocco sempre giovane z Pardubic a jeho sólistky Ivy Kramperové zazní 4 houslové koncerty s doprovodem smyčcového orchestru – Jaro, Léto, Podzim a Zima.

Na programu také zazní světoznámý Kánon J. Pachelbela.

Koncert v Jeseníku se uskuteční v úterý 17.5.2011 od 19 h v Kapli, koncert v Šumperku se uskuteční ve středu 18.5.2011 od 19 h v Klášterním kostele. Vstupenky zakoupíte v obvyklých předprodejích. 

Současně si dovoluji upozornit na nejnovější informace týkající se hudebního festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk. Dramaturgie festivalu je již nyní veřejně dostupná na www.klasikaviva.cz/klasterni-hudebni-slavnosti-sumperk .

Příznivci špičkové hudby se mohou těšit na Stabat Mater Antonína Dvořáka, Rožmberskou kapelu, houslistku Gabrielu Demeterovou, harfistku Janu Bouškovou či Sukův komorní orchestr v programu Mozart gala.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v Šumperku v prodeji od 18.5.2011. V Jeseníku a v Uničově od 1.6.2011.