Klasika Viva a Šumperské Preludium pokračují 8. března

01.03.2011 23:22

V úterý 8. března 2011 pokračuje projekt koncertů Klasika Viva a festival Šumperské Preludium. Na koncertu vystoupí jedni z nejúspěšnějších studentů dechového oddělení Pražské konzervatoře, od jejíhož založení si letos připomínáme 200 let. Se svým programem se představí trumpetista Walter Hofbauer, hornistka Kateřina Javůrková a klarinetistka Anna Paulová. Koncert v Šumperku v Klášterním kostele začíná v 19 hodin.

Trumpetista Walter Hoffbauer je laureát soutěže Concertino Praga a soutěže konzervatoří ČR. Na koncertě v Šumperku zahraje Koncert pro trubku T. Albinoniho, Morceau de concours A. Chailleuxe a Karneval v Benátkách J. B. Arbana.

Hornistka Kateřina Javůrková je laureátka Mezinárodní interpretační  soutěže pro žesťové nástroje v Brně a také laureátka mezinárodní soutěže "Federico II di Svevia" v Itálii. Pro své vystoupení si připravila Koncert pro lesní roh Es dur W. A. Mozarta a Villanellu P. Dukase.

Třetí sólistkou ze řad studentů Pražské konzervatoře bude klarinetistka Anna Paulová, která je laureátkou soutěží konzervatoří ČR, Mezinárodní klarinetové soutěži Marco Fiorindo v Turíně (Itálie), Mezinárodní klarinetové soutěže v Kršku (Slovinsko) a v Markneukirchenu (Německo), nejnověji je také laureátkou mezinárodní soutěže ve Wroclavi (Polsko). Pro svůj program v Šumperku si připravila Romanci č. 2 R. Schumanna, Sonatinu B. Martinů a Rapsodii C. Debussyho. 

Jako host vystoupí na koncertě také jeden z žáků ZUŠ Šumperk, trumpetista Ondřej Damborský.