KHS se těší na Rožmberskou kapelu a vyhlížejí hvězdy Demeterovou a Bouškovou

02.07.2011 14:40

 V neděli 3. 7. od 20 hodin v Šumperku (Klášterní kostel) a v pondělí 4. 7. od 20 hodin v Loučné nad Desnou (Kulturní dům) vystoupí na festivalu soubor historických nástrojů ROŽMBERSKÁ KAPELA a přiváží s sebou program s názvem „Elixír života“ aneb Hudba panovnických dvorů Evropy v období renesance.

Vstupenky na koncert v Šumperku je možné zakoupit v IC Šumperk, na stanovišti průvodců šumperské radnice a také hodinu před koncertem, na koncert v Loučné nad Desnou bude vstup zdarma.

Velmi očekávanými umělci, kteří v letošním roce vystoupí v rámci festivalu KHS, jsou dvě jména světového hudebního nebe – houslistka GABRIELA DEMETEROVÁ a harfistka JANA BOUŠKOVÁ. Obě umělkyně není třeba představovat. Gabriela Demeterová patří nejznámější a nejúspěšnější české houslistky současnosti, koncertuje po celém světě, má za sebou mimořádné soutěžní úspěchy. Její umělecká kolegyně harfistka Jana Boušková patří mezi nejuznávanější hráčky svého nástroje na světě.  Program koncertů se ponese ve znamení tradičních skladeb v netradičním nástrojovém obsazení.

Umělkyně vystoupí na třech koncertech v rámci festivalu:

10.7.2011 (neděle) – Šumperk, Klášterní kostel od 20 hodin

11.7.2011 (pondělí) – Jeseník, Kaple od 20 hodin

12.7.2011 (úterý) – Uničov, Koncertní síň od 19 hodin