Jedenáctá sezóna Klasika Viva je za dveřmi

06.02.2011 22:36

 Cyklus koncertů Klasika Viva zahajuje letos svou jedenáctou sezónu. Mnozí snad již ani nepamatujeme, kdy se koncerty konaly v prostorách obřadní síně na šumperské radnici. Za dobu své existence si Klasika Viva vydobyla slušné renomé mezi hudebními projekty kraje, koncerty je možné navštívit nejen v Šumperku, ale také v Jeseníku a nabízíme satelitní koncerty i v Loučné nad Desnou. Původní záměr z roku 2008, aby se k projektu připojil také Zábřeh, se bohužel nepodařil naplnit. Nicméně dílčí spolupráce bude v budoucnu fungovat. Projekt se rozrostl také o svou festivalovou sestru Klášterní hudební slavnosti a již druhým rokem má Klasika Viva pod svými křídly také festival Šumperské Preludium. Po loňské zkušenosti můžeme konstatovat, že spojení těchto dvou projektů byl nápad dobrý a životaschopný.

 Sezóna Klasika Viva začíná 8.2.2011 a tento první koncert sezóny je také zahajovacím koncertem Šumperského Preludia. Na koncertě od 19 hodin v Klášterním kostele v Šumperku vystoupí světoznámé klavírní trio České trio. Soubor hraje ve složení Jana Vlachová - housle, Miroslav Petráš - violoncello a Milan Langer – klavír a všichni jsou pedagogové Pražské konzervatoře, školy, která v letošním roce oslaví 200 let od svého založení. Tomuto výročí je také věnován letošní ročník festivalu Šumperké Preludium.

 Sezóna 2011 naváže na sezónu předchozí. Pro letošní rok pořadatelé zachovají oblíbenou Kartu Klubu přátel Klasika Viva a nově se vracejí k Abonentním kartám. Karta Klubu přátel KV stojí 80 Kč a platí jeden rok. Při předložení této karty získává její držitel slevu z jednotlivého vstupného 20 Kč. Abonentní karty na 1. pololetí je možné již zakoupit v obvyklých předprodejích v Šumperku a Jeseníku. Cena karty pro šumperské posluchače je 420 a 320 Kč, v Jeseníku je cena karty 290 a 210 Kč. Jiné ceny jsou dány jinými počty koncertů v každém městě. Držitelé Abonentní karty mají program na koncertech zdarma.

 A na co je možné se těšit? Nabídneme vystoupení Japonské houslistky Shizuky Ishikawy, koncert klavírního dua italských sourozenců de Stefano, Čtvero ročních dob A: Vivladiho v podání orchestru Barocco sempre giovane nebo např. vánoční koncert Jaroslava Svěceného.