Gabriela Demeterová jako patronka festivalu s unikátním projektem

21.06.2012 14:39

 

6. Klášterní hudební slavnosti 2012, které se budou konat od 1. do 15. července 2012, mají od letošního roku patronku světoznámého jména, českou houslistku GABRIELU DEMETEROVOU.

         Právě její koncerty budou jedním z vrcholů celého festivalu a projekt, který přiváží a poprvé veřejně uvede, je mimořádný svým zaměřením i obsazením.

    „Ludwig van Beethoven – Hudba a duše génia“ je název komponovaného pořadu, kde se snoubí Beethovenova hudba a jeho dochovaná soukromá korespondence. Nejen tedy hudba tohoto giganta světové hudební historie, ale také jeho nálady, pocity a city. To vše má posluchačům představit nejen genialitu Beethovenovy hudby, ale také nitro jeho duše. V programu zazní houslové sonáty L. van Beethovena, které Gabriela Demeterová přednese za klavírní spolupráce NORY ŠKUTA, úryvky z Beethovenovy korespondence bude neopakovatelným způsobem interpretovat filmový a divadelní herec MARIAN RODEN, kterého paní Demeterová do projektu přizvala.

          Gabriela Demeterová se svými hosty vystoupí na třech koncertech: 10.7.2012 od 20 hodin v Klášterním kostele v Šumperku, 11.7. od 19 hodin v kostele .sv. Barbory a 12.7. od 20 hodin v kongresovém sále PLL Jeseník.