Festival pomůže zaplavené ZUŠ Kralupy

06.06.2013 09:22

Milí hudební přátelé.

Současná povodňová situace v naší zemi nenechává nikoho chladným. Je mnoho dobrovolných dárců, kteří pomáhají jak penězi tak pracovní silou, a festival KLÁŠTERNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI se rozhodl pomoci také.

Rozhodl jsem se pomoci záplavami postižené škole, konkrétně ZUŠ v Kralupech nad Vltavou. 30% z každé prodané vstupenky na zahajovací koncert festivalu – představení opery PRODANÁ NEVĚSTA – bude poukázáno na účet školy.

Jsem v úzkém kontaktu s ředitelem ZUŠ v Kralupech nad Vltavou panem Harazinem, který byl tímto nápadem nadšen. Jak mi telefonicky potvrdil, škola je zatopena, nicméně nástroje a základní vybavení školy se zaměstnancům podařilo vynést do patra. Bohužel materiální škody na budově v suterénu a přízemí jsou obrovské a plné obnovení výuky bude velice komplikované.

Věřím, že i tato malá pomoc bude ZUŠ v Kralupech prospěšná. Pokud budu mít pocit, že by částka ze vstupného nebyla důstojná očekávané pomoci, bude ji moje pořadatelská agentura sanovat z vlastních prostředků. Kultura sice nemá na růžích ustláno, ale tento příspěvek festival finančně nepoloží.

Věřím, že i toto gesto může být pozvánkou k návštěvě PRODANÉ NEVĚSTY. Návštěvníci koncertu tedy mohou mít nejen mimořádný umělecký zážitek, ale také dobrý pocit z pomoci konkrétní zaplavené hudební škole.