EDITA KEGLEROVÁ (cembalo) & TOMÁŠ HURNÍK (violoncello) - Bonusový koncert

03.10.2017 19:00

Kostel Sv. Barbory; Šumperk, Kozinova ul.

 

---------------------------------------

Vstupné: 100,- Kč (s kartou KPKV 50,-Kč)

VSTUPENKY: DK Šumperk / on-line GoOut

---------------------------------------

Program koncertu:
G.M.Jacchini:  Sonata C dur, op.3 no.10 pro violoncello a basso continuo (Grave-Presto Spiritoso, Adagio, Allegro-Aria Francese, Minuet)
G.Antoniotti: Sonata D dur, op.1 no.1pro violoncello a basso continuo (Adagio, Allegro, Adagio, Vivace)
J.J.Froberger: Suita C dur pro cembalo sólo (Lamento, Gigue, Courante,Sarabande)
J.S.Bach: Suite No.1pro sólové viloncello (Prelude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet I/II, Gigue)
L.N.Clérambaulte: Suita  c moll  cembalo sólo (Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet I, II, Gigue)
F.Cupis: Sonata C dur, op.1 no.1pro violoncello a basso continuo (Allegro, Andantino, Allegro)
---------------------------------------

 

Edita KEGLEROVÁ je laureátkou několika mezinárodních hudebních soutěží. Jako sólistka nebo členka různých komorních souborů vystoupila na řadě významných pódií nejen v Evropě, ale i v zámoří (Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, USA). Spolupracuje mj. s ansámbly Pražský barokní soubor,  Hipocondria, Barocco sempre giovanne. V roce 2004 založila spolu s flétnistkou Julií Branou soubor Accento. Nahrává pro vydavatelství  Supraphon a ARTA, kde vydala spolu se souborem Hipocondria unikátní CD s kompletem cembalových koncertů J. A. Bendy.

V současné době pedagogicky působí na  Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a na Pražské konzervatoři, kde vede cembalové třídy. V létě 2015 iniciovala založení nultého ročníku  Hudebních kurzů ve Vrchlabí.

 

 

Tomáš HURNÍK působí od roku 2005 působí jako zástupce koncertního mistra violoncell v Christchurch Symphony Orchestra na Novém Zélandu. Vyučuje komorní hru a interpretační seminář na Burnside High school a privátně cello a komorní hru v nově vzniklém centru pro hudbu a umění “The Piano”. Aktivní působení v oblasti barokní hudby přivedlo Tomáše k založení neziskové organizace “Baroque Music Community and Educational Trust of New Zealand”, která pořádá koncerty a workshopy barokní hudby se zaměřením na oblast jižního ostrova Nového Zélandu. Tomášův zájem o pozitivní vliv hudby na lidský mozek ho přivedl ke spolupráci s “The Champion Centre”, s centrem pro děti se speciální péči, kde spolupracoval se světově uznávanou hudební terapeutkou s dětma Julie Wylie, na koncertech pro děti od věku 6 měsíců až 8 let.

V roce 2009 založil s kolegy z orchestru smyčcové trio “Tres  Cordes” s kterým natočil CD a pravidelně vystupuje na koncertech na Novém Zélandu. Letos dostalo trio pozvání na festival na Mallorce ve Španělsku. Tomáš vystupuje pravidelně na koncertech komorní hudby jako sólista anebo komorní hráč v různých komorních ansámblech.