Edita Keglerová (cembalo) & Julie Braná (barokní flétny)

15.11.2018 19:00

Český Brod - sokolovna

-----------------------

Vstupné: 120,-Kč (s kartou KPKV 60,-Kč)

Vstupenky: IC Český Brod / Drogerie M. Vondrysová Český Brod / on-line: GO Out

------------------------

 

Program: Berardi, Locke, Händel, Couperin, Phillidor, Jacob

 

Julie Braná  vystudovala obor příčná flétna na plzeňské konzervatoři u prof. M. Kroupové. V roce 2001 získala magisterský diplom s vyznamenáním na zobcovou flétnu, kterou studovala od roku 1996 u prof. P. Holtslaga na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku (Německo). Studium zde úspěšně ukončila v roce 2004 koncertním certifikátem s vyznamenáním tzv. „Konzertexamen“. Věnuje se též hře na barokní a klasicistní příčnou flétnu, kterou v letech 2001-2003 studovala na Hochschule für Künste v Brémách (Německo) u prof. M. Roota. Během studií absolvovala mistrovské interpretační kurzy v Německu, Norsku, Česku u předních světových interpretů hry na zobcovou a barokní příčnou flétnu, jako např. P. Holtslag, H. Tol, M. Verbruggen, P. Steenhoven, B. Kuijken, W. Hazelzet, M. Root, L. Dean a dalších.

V roce 2003 založila jako první profesionální interpret hry na zobcovou a barokní příčnou flétnu v České republice třídu  hlavního oboru zobcová flétna na Konzervatoři v Plzni a profesorkou tohoto oboru je též od roku 2006 na Pražské konzervatoři (barokní příčná flétna od roku 2017). Její pedagogické působení zásadně ovlivnilo také výuku na zobcovou flétnu v oblasti základních uměleckých škol - více jak 10 let velice úspěšně působila na ZUŠ B. Smetany v Plzni a  pravidelně vede semináře a mistrovské kurzy (Bechyně, Prachatice, Valtice,Vrchlabí).

  Julie Braná vystupuje a nahrává se souborem Ensemble Accento, jehož je spolu s cembalistkou Editou Keglerovou zakladatelkou, dále s plzeňským triem zobcových fléten Tre Fontane. Vystupuje a nahrává jako člen či sólista významných souborů a orchestrů zabývajících se interpretací staré hudby.

Více jak 10 let zastává post 1. flétny v jednom z nejvýznamnějších souborů staré hudby v Čechách - Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse a pravidelně hostuje v dalších neméně známých souborech: Collegium Marianum, Musica Florea, Ensemble Inégal, Baroco sempre giovanne.

Od roku 2016 vystupuje jako sólistka a 1. flétnistka s velice známým a na poli staré hudby již řadu let etablovaným německým orchestrem Concerto Köln a spolupracuje i s dalšími zahraničními orchestry např. Akademie für alte Musik Berlin, Dresdner Barockorchester, Hannoversche Hofkapelle.

 

 

Edita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou AMU, v cembalové třídě prof. G. Lukšaité Mrázkové. Následně pokračovala ve studiích v mistrovské třídě J. Ogga na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně. V roce 2007 úspěšně obhájila svoji doktorskou disertaci na AMU v oboru „Interpretace a teorie interpretace“. 

 

Je laureátkou několika mezinárodních hudebních soutěží. Jako sólistka nebo členka různých komorních souborů vystoupila na řadě významných pódií nejen v Evropě, ale i v zámoří (Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, USA). Spolupracuje mj. s ansámbly Pražský barokní soubor,  Hipocondria, Barocco sempre giovanne. V roce 2004 založila spolu s flétnistkou Julií Branou soubor Accento. Nahrává pro vydavatelství  Supraphon a ARTA, kde vydala spolu se souborem Hipocondria unikátní CD s kompletem cembalových koncertů J. A. Bendy.

V letech 2003-2005 vyučovala na JAMU v Brně. V současné době pedagogicky působí na  Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a na Pražské konzervatoři, kde vede cembalové třídy. Od roku 2006 byla opakovaně  zvána  jako lektorka cembalové hry na Letní školu staré hudby v Prachaticích. V létě 2015 iniciovala založení nultého ročníku  Hudebních kurzů ve Vrchlabí.