Desátá sezóna Klasika Viva začíná

31.01.2010 21:59

 

Desátá sezóna Klasika Viva začíná

Klasika Viva slaví deset let. Je velice milé vidět na koncertech množství lidí, kteří jsou důkazem toho, že klasická hudba a zájem o ni stále žije. 

Do desátého roku vstoupí Klasika Viva novinkou. Pod svá křídla vzala v Šumperku festival mladých umělců Šumperské Preludium, který se tak formálně stává součástí Klasiky Viva a koncerty jsou pořádány společně.

V únoru začíná Klasika Viva koncertem mimořádného českého vokálního souboru GENTLEMEN SINGERS. Tento osmičlenný vokální soubor mladých mužů byl založen v roce 2003, ale již záhy se prosadil na klasické hudební scéně. Gentlemen Singers jsou zváni na festivaly v Čechách i v zahraničí, vystupují na koncertech téměř po celé Evropě, zpívali v Tunisku a vystupovali i v USA. Gentlemen Singers jsou laureáti mezinárodní soutěže Tolosa Vocal Contest ve Španělsku. Natočili několik CD, další jsou v přípravách. Jejich vystoupení jsou publikem přijímána s obrovským nadšením. Repertoár souboru zahrnuje skladby gregoriánského chorálu, klasických autorů, romantických skladatelů, autorů 20. století i současných českých a světových autorů.

První koncert Klasika Viva se uskuteční v úterý 9.2.2010 v Jeseníku od 19 h v Kapli. Následující den ve středu 10.2.2010 vystoupí GENTLEMEN SINGERS na koncertě v Šumperku, který je zároveň zahajovacím koncertem Šumerského Preludia, a to od 19 h v Klášterním kostele

Pro své koncerty Klasika Viva si Gentlemen Singers připravili program z děl autorů 20. století, českých autorů 2. poloviny 20. století, spirituály a popové písně.

Všichni příznivci koncertů Klasika Viva mají možnost stát se členem Klubu přátel Klasika Viva (KPKV). Při předložení této karty získá její držitel slevu na jednotlivém vstupném na koncert 20 Kč v jakékoliv kategorii. Členové KPKV budou po své registraci na internetových stránkách www.klasikaviva.cz také pravidelně informováni o všech akcích Klasika Viva.

Cyklus koncertů Klasika Viva se koná pod záštitou starosty města Šumperka, za podpory Města Šumperka, Olomouckého kraje a Nadace Život Umělce.

Spolupořádajícími subjekty jsou DK Šumperk, MKZ Jeseník a Zábřežská kulturní.