Clarinet factory orchestra zahájí IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk

30.06.2010 10:26

 Zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk se blíží. Letos již čtvrtý ročník festivalu klasické vážné hudby bude zahájen v neděli 11. července 2010 od 20 h, kdy prostory klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku rozezní netradiční soubor – CLARINET FACTORY ORCHESTRA.

 

         Soubor je rozšířená verze klarinetového kvarteta CLARINET FACTORY, které zná šumperské publikum ještě pod názvem ČESKÉ KLARINETOVÉ KVARTETO. Soubor v Šumperku nevystupuje poprvé, první vystoupení souboru se uskutečnilo v nechvalně známý den 11. září 2001 tehdy ještě v prostorách obřadní síně šumperské radnice. Další vystoupení tehdy ještě Českého klarinetového kvarteta proběhlo v roce 2004 společně se zpěvačkou Radkou Fišarovou a následně při samostatném koncertě Klasika Viva v roce 2005. V nedávné minulosti na sebe členové tohoto souboru upozornili nejen změnou názvu, ale v poslední době především spoluprací Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou (společné CD Eternal Seekers) nebo také muzicírováním s fenomenálním multiinstrumentalistou Bobby McFerrinem při jeho prvních koncertech v Česku v loňském roce.  Na festivalu se můžeme těšit na program ze skladeb starých mistrů a vlastní tvorby souboru v podání rozšířené verze souboru pod názvem CLARINET FACTORY ORCHESTRA. Více o souboru na www.clarinet-factory.cz

 

Pořadatelé IV. Klášterních hudebních slavností Šumperk přicházejí také se zajímavým nápadem jak spojit výstavu a koncert v jeden zážitek.

 

Pro každého držitele vstupenky na zahajovací koncert IV. ročníku Klášterních hudebních slavností Šumperk v neděli 11.7.2010 se nabízí možnost navštívit před začátkem koncertu expozici výstavy Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, a to za symbolickou cenu. Každý, kdo se v tento den prokáže vstupenkou na koncert téhož dne večer, získá slevu ze vstupného a zaplatí pouze 10 Kč.

 

Otevírací doba v expozici bude ten den prodloužena tak, aby poslední návštěvníci mohli pohodlně stihnout začátek koncertu od 20 h. Přesto se doporučuje navštivit výstavu nejpozději do 19 h, protože samotná prohlídka trvá i s audioprůvodcem cca 40 min. a vzhledem k omezené kapacitě prostoru expozice jsou návštěvníci vpouštěni v 15minutivých intervalech po skupinkách maximálně 15 osob.